marco polo mercdes, Cestování obytným vozem

Cestování obytným vozem vám dává svobodu a zázemí

Cestování obytným vozem má spoustu kladů. A protože jedním takovým podnikám svoje cesty, dozvíte se několik tipů, jak si výlety pořádně užít.

Obytný vůz v sobě spojuje možnost rychlého přesunu na cestách a zároveň místo, kde se dá pohodlně bydlet. Obsahuje postel, vařič, dostatek místa pro zavazadla, ledničku, nádrže na čistou i odpadní vodu a prostor pro všechno kuchyňské i další vybavení. Náš Mercedes-Benz Marco Polo všechno uvedené splňuje. Cestujeme s ním často a pokud byste ho chtěli vyzkoušet, lze na tento obytný vůz pronájem zařídit na pár kliknutí.

Cestování obytným vozem Marco Polo

Obytné auto skýtá hlavně prostor pro spánek. Interiér Marca Pola je řešen tak, že disponuje dvěma místy na spaní s velkou plochou. Uvnitř je po rozložení sedaček místo pro dva spáče a horní patro s výklopnou střechou poskytne další prostor. Po vysunutí celé střešní konstrukce je tam tolik místa, že se nahoře i dospělá osoba bez problémů postaví. V zimě se pak dá přenocovat ve vytopeném autě i ve 40 °C a za hodinu si vezme jen 2 decilitry nafty. V reálu se vás ale vyspí uvnitř i víc a tím spíše, když cestujete s dětmi, které tolik místa nezaberou.

Na delších cestách je příjemnou možností si uvařit oběd nebo večeři. V podstatě nejste ničím omezováni a je to stejné, jako byste byli v malé kuchyni. Skříňky pojmou všechno nádobí, příbory a talíře se skleničkami. Vestavěný vařič pak obsahuje dvě plynové plotýnky a hned vedle je dřez na špinavé nádobí. Po otočení předních sedaček o 180 stupňů si vytvoříte stolovací místnost se 4 pohodlnými sedačkami a nechybí ani stůl.

Uvnitř vozidla jsou i dvě nádrže na vodu. Jedna slouží k doplnění čerstvé vody na mytí, oplachování nádobí a v případě pitné vody ji využijete i k občerstvení. Druhá nádrž je naopak na odpadní vodu, kterou spotřebujete. Obě nádrže mají objem kolem 40 litrů. K obytnému autu jde připevnit i sprcha, takže pohodlně vyřešíte i ranní nebo večerní hygienu.

Jízda obytným vozem

Existují různé stupně výbavy a standardy vozů. Stejné je to u osobních vozidel i „obytňáků“. Mercedes si potrpí na kvalitu a je to znát i u Marca Pola. V tomto případě nejste ničím omezeni. Německý výrobce dokázal vyrobit obytný vůz do 3,5 tuny, takže se můžete vydat na stejné silnice jako s obyčejným menším autem. Ani řidičák vás nemusí trápit. Obvyklá skupina B úplně stačí.

Parkování obytného vozu může být trochu problém v případě stísněného prostoru. V některých nákupních centrech doporučuji využít rozšířeného místa a dávat si pozor. Naše vozítko parkuje ale skoro samo. Dá vám přesný pohled na celé okolí kolem vozu a řekne, co a jak udělat, abyste pohodlně zaparkovali.

Obytné auto není levnou záležitostí a pokud necestujete často, je lepší si ho pronajmout. A pokud máte nějaké otázky na cestování, bydlení nebo vůbec provozování takového vozidla, nebojte se zeptat!

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 komentářů

Líbí se vám článek?
Každé pondělí obdržíte sumář s aktuálními články, videi a fotkami!