Národní park Mikumi v Tanzanii je dokonalé safari

Mikumi je malé město v Tanzanii, vedle kterého se nachází národní park s neporušenou přírodou. Z vozu můžete vidět přírodu i zvířata kolem.

Národní park byl založen v roce 1964 a rozkládá se na ploše 3 230 km2. Jedná se sice až o 4. největší takový park v Tanzanii, ale to má i své výhody. Oproti největšímu Serengeti je levnější a méně navštěvovaný. Příroda je v něm ale velmi podobná a narazíte na stejná zvířata. Buvoly, zebry nebo lvi tu jsou na každém kroku. A dokonce se říká, že právě lvi tady často lezou na strom, což není běžně jinde k vidění.

Mikumi za pár kaček

Národní park je velkým Safari. Stačí si půjčit auto a vyrazit po zpevněné cestě. Kolem se můžete kochat domorodými zvířaty a flórou. Vstupné se pohybuje kolem 20 dolarů a auto si půjčíte už od 100 dolarů. Oblast protíná silnice, která rozděluje park na dvě části. V severozápadní části oblasti je více zvířat a rostou zde akácie, baobaby a vzácné palmy. Jihovýchodní není tak dobře přístupná.

Mikumi patří do okruhu přírodních parků Tanzanie, které jsou méně navštěvované mezinárodními turisty. Většina tras, které procházejí Mikumi, pokračuje směrem k národnímu parku Ruaha a Selousu. Doporučená sezóna pro návštěvu je období sucha mezi květnem a listopadem. Teplé počasí dá vyniknout nejvíce krásným místům v parku a nabídne vám úžasný zážitek.

Zvířata jsou všude, kam se podíváte

Fauna zahrnuje mnoho druhů charakteristických pro africkou savanu. Podle místních průvodců v Mikumi je šance vidět lva, který vyleze na kmen stromu, větší než v Manyaru (místo proslavené tím, že je jedním z mála, kde lvi projevují toto chování). Park obsahuje poddruh žirafy, který biologové považují za spojení mezi žirafou Masai a žirafou síťovanou nebo somálskou. Dalšími zvířaty v parku jsou sloni, zebry, impaly, antilopy losí, kudu, černé antilopy, paviáni, pakoně a buvoli. Asi 5 km od severu parku se nacházejí dva umělé bazény obývané hrochy. Park také obývá více než 400 různých druhů ptáků.

Pokud chcete navštívit safari, rozhodně doporučujeme Mikumi. Během roku jej navštíví zhruba 40 000 turistů, takže nebudete rušeni ostatními, jako v jiných parcích. A příroda je tu opravdu kouzelná!


  • Rok otevření: 1964
  • Rozloha: 3 230 km2
  • Počet návštěvníků: 41 666 (údaj z roku 2012)
  • Nejvyšší bod v parku: Malundwe (1290 metrů nad mořem)
  • Vstupné: kolem 20 dolarů
  • Cena za zapůjčení auta: 100 – 200 dolarů

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám článek?
Každé pondělí obdržíte sumář s aktuálními články, videi a fotkami!