Ski Dubai

Ski Dubai – unikátní lyžovačka v obchodním centru

Ski Dubai je krytým lyžařským areálem, který se nachází v obchodním centru Mall of the Emirates. Lyžovat tak můžete za každého počasí a v jakémkoliv ročním období.

Lyžování je u nás oblíbenou sportovní kratochvílí, ale provozovat ho lze pouze za určitého počasí. Když jste náruživí lyžaři, můžete si zajet na ledovec do Francie nebo třeba Rakouska. Veškeré radovánky ale probíhají venku a rozmary počasí vás nemusí zrovna potěšit. Jako ideální spojení cesty do Dubaje se pro lyžaře nabízí návštěva Ski Dubai. My jsme cestovali do tohoto města i na EXPO 2020. Lyžařský areál je součástí jednoho z největších obchodních center světa Mall of the Emirates.

Ski Dubai pro každého lyžaře

Možná vás napadne, že tu najdete jednu menší sjezdovku a kolem spoustu obchodů a stánků. V Dubaji to ale pojali ve velkém a areál se rozkládá na ploše 22 500 m2. To je srovnatelná plocha jako 3 fotbalová hřiště. Je tu celkem 5 sjezdovek různých obtížností a freestylová část, kam mohou zavítat snowboardisté nebo sáňkaři. Celá hala má na výšku 85 metrů a lze tak srovnat s 25patrovým domem. Pravidelně tu zasněžují umělým sněhem a je jedno, kolik stupňů je zrovna venku. V Dubaji není úplnou výjimkou, že v letních měsících teplota ve stínu atakuje 50stupňovou hranici.

Otevírací doba areálu je nastavena od 10:00 do půlnoci. V pátek a v sobotu se otevírá už v 9:00 a lyžovat tu můžete každý den. Umělý sníh je trochu jiný než čerstvě napadaný prašan, ale dá se to. Oceníte, že nebudete nikde mrznout a teplota se tu pohybuje konstantně kolem 0 °C, aby sníh zbytečně netál. Nikde nejsou vyježděné plotny, výška sněhu by měla být kolem 50 cm. Na hlavní sjezdovku se dostanete 4sedačkovou pohodlnou lanovkou. Její délka není nijak závratná, činí asi 400 metrů, ale některé pasáže jsou prudší a odpovídají u nás úrovním červené sjezdovky.

Vybavení už je v ceně

Možná vás napadlo, že při cestě letadlem do Dubaje si přece nepovezete lyžařské vybavení. Ani lyžařská bunda by se vám nemusela vejít do kufru, takže vám vše půjčí. Obléknou vás od hlavy až k patě, dají lyže, seřídí je a nemusíte se tak o nic starat. Ceny různých balíčků najdete na oficiálních stránkách Ski Dubai areálu. Tady nabízíme ty nejzajímavější i s přepočtem do českých korun:

  • Celodenní lyžování – 340 AED (2 238 Kč)
  • 2 hodiny lyžování – 250 AED (1 646 Kč)
  • Vstup do Snow parku – 195 AED (1 284 Kč)

Hned vedle sjezdovek je i hotel, takže pokud se hodláte zdržet déle, můžete se ubytovat přímo v něm. Díky tomu si můžete navodit dokonale zimní atmosféru, protože hotel byl vybudován ve stylu švýcarských chat v Alpách. Cena v Kempinski Hotel Mall of the Emirates ale není úplně nízká, počítejte že za 2lůžkový pokoj dáte v přepočtu 7 000 Kč za noc. Pokud budete chtít ušetřit, zvolte jiný hotel v okolí, takto se můžete dostat i na třetinovou cenu.

Jestli plánujete cestu do Spojených arabských emirátů a konkrétně do Dubaje, běžte se podívat do Ski Dubai. Je to opravdu zážitek!

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám článek?
Každé pondělí obdržíte sumář s aktuálními články, videi a fotkami!