AirAsia očkování

AirAsia vyžaduje očkování u všech cestujících, další aerolinky budou následovat

AirAsia je jednou z prvních leteckých společností, která požaduje při vstupu na palubu letadla očkování proti nemoci covid-19.

V rámci přípravy na úplné obnovení svých vnitrostátních a následně mezinárodních letových služeb společnost AirAsia Malaysia (letový kód AK) stanovila povinnost, aby na palubu letadel mohli vstupovat pouze plně očkovaní cestující. Osoby mladší 18 let, kteří zatím očkovaní nejsou, nebo mají očkování neúplné, mohou cestovat v doprovodu svých rodičů nebo opatrovníků. Samozřejmě za předpokladu, že je tento doprovod plně očkovaný.

Jedná se o součást plánu společnosti ke zmírnění následků nemoci covid-19. AirAsia tak chce zajistit nejvyšší bezpečnostní standardy pro všechny cestující a zaměstnance. I proto jsou všechny lety aerolinek provozovány pouze plně očkovanou posádkou a to platí také pro pozemní provoz a personál manipulující se zavazadly.

Neosobní odbavení s aplikací

Kromě očkování musí být cestující vybaven i svým telefonem a v něm mít nainstalovanou aplikaci airasia Super App. Je povinná a pomocí ní projdete celým procesem od nákupu letenky až po vstup na palubu. Také odbavení může proběhnout bez interakce s obsluhou a tím výrazně omezí případné šíření viru.

airasia Super AppNa palubě letadla pak platí další pravidla spojená s covidovými opatřeními. Nástup i výstup je prováděn střídavě, takže se nestane, že by najednou proudily z a do letadla davy lidí. Letadlo má být rozděleno do 3 zón a ty budou nezávisle na sobě přijímat cestující. V letadle je spolehlivá Wi-Fi síť, díky které si prohlédnete nabídku občerstvení, zabavíte se čtením elektronických časopisů nebo můžete zůstat v kontaktu s rodinou a přáteli.

Maximální bezpečnost na palubě

AirAsia dělá skutečně maximum pro bezpečí cestujících a minimalizuje šíření viru. Vzduch v kabině neustále proudí ze stropu letadla na podlahu a pak je nasáván do vysoce výkonného HEPA filtru, podobného tomu, který se běžně používá na operačních sálech v nemocnících. Všechna letadla jsou vybavena výkonnými filtry, které odstraní 99,99 % prachových částic a vzdušných nečistot včetně virů a bakterií. Vzduch v kabině se kompletně obnovuje každé 3 minuty, aby byla zajištěna nejvyšší možná kvalita vzduchu po celý let.

AirAsia covid-19

Všechny interiéry letadel jsou čištěné a dezinfikované po každém letu a při každé noční zastávce procházejí důkladným 2hodinovým hloubkovým čištěním v souladu s pokyny zdravotních úřadů. Občerstvení se vyrábí a balí podle přísných bezpečnostních a hygienických požadavků.

Letecká společnost dokonce byla leteckými odborníky na Airlineratings.com uznána jako jedna z prvních aerolinek na světě, která dosáhla nejvyššího 7hvězdičkového hodnocení za přísná bezpečnostní opatření týkající se covid-19.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám článek?
Každé pondělí obdržíte sumář s aktuálními články, videi a fotkami!